تبلیغات
*LOL* - هفته دوم لیگ برتر در سایه قهرمانی نوجوانان آسیا

*LOL*

هفته دوم لیگ برتر در سایه قهرمانی نوجوانان آسیا

هفته دوم لیگ برتر والیبال در حالی چهارشنبه سوم آبان ماه برگزار خواهد شد که11  تیم از والیبال نوجوانان آسیا در تهران نهمین دوره رقابت های خود را برای کسب عنوان قهرمانی سال 2012 آغاز کردند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، هفته دوم بیست و ششمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های برتر ایران روز چهارشنبه سوم آبان ماه با برگزاری شش دیدار در شهرهای آمل، بندرعباس، کاشان، گنبد و تهران (دوبازی) پیگیری خواهد شد. این در حالی است که مسابقات والیبال نهمین دوره قهرمانی نوجوانان پسر آسیا از ساعت 10 صبح با دیدار سری لانکا و مغلوستان در تهران آغاز شده است.
در نخستین بازی این هفته تیم والیبال سایپا از ساعت 15 در خانه والیبال تهران میزبان متین ورامین خواهد بود. متین که در هفته نخست با شکست باریج اسانس ضمن کسب سه امتیاز مهم در رتبه دوم جدول قرار گرفت، به مصاف بازیکنان با انگیزه سایپا خواهد رفت که در هفته نخست بازی بسیار نزدیکی در برابر پیکان داشتند. سایپا به رغم شکست سه بر صفر در مقابل پیکان، نشان داد که تیمی جوان، جنگنده و مقاوم در برابر حریفان بزرگ است.
بنابر این متین ورامین که نخستین حضورش در لیگ برتر را تجربه می کند، در این بازی که دیدار خارج از خانه برایش محسوب می شود، مقابل نایب قهرمان سال گذشته کار آسانی نخواهد داشت.
پنج دیدار دیگر هفته دوم، به صورت همزمان از ساعت 17 آغاز خواهد شد که در تهران پیکان به مصاف شهرداری تبریز خواهد رفت. والیبال تبریز سه مقام در ادوار گذشته لیگ برتر و جام پاسارگاد در سال های دور تجربه کرده است (نایب قهرمانی سال 78 و دو مقام سومی در سال های 56 و 73 ) و امسال دوباره با نام شهرداری تبریز به میدان آمده است تا شایستگی های والیبال خود را به رخ حریفان بکشد. این تیم در پایان هفته نخست با شکست جواهری گنبد و کسب سه امتیاز رتبه چهارم جدول را از آن خود کرد. پیکان نیز با سه امتیاز در رتبه سوم جدول قرار دارد و پیروز جدال این دو تیم ، حداقل جایگاه خود در جدول را تثبیت خواهد کرد.
تیم والیبال کاله مازندران در سومین بازی هفته دوم و در آمل میزبان شهرداری ارومیه است. نماینده ارومیه که امسال چند ملی پوش در اختیار دارد در هفته نخست در برابر نماینده خراسان رضوی مغلوب شد و اگر این هفته نیز نتیجه را واگذار کند، به طور حتم با واکنش و انتقاد مردم والیبال دوست و رسانه های محلی ارومیه روبرو خواهد شد. از سوی دیگر حریف این هفته تیم شهرداری ارومیه قهرمان دوره قبل که از امتیاز میزبانی و هواداران مثال زدنی بهره مند است و شکست کاله در آمل کار آسانی نخواهد بود.
شهرهای بندرعباس و گنبد نیز میزبان دو دیدار دیگر هفته دوم لیگ برتر والیبال سال 91 خواهد بود که آلومینیوم المهدی با میزان خراسان رضوی و جواهری گنبد با پیشگامان کویر یزد بازی خواهند کرد.
در آخرین بازی هفته دوم جام سردار شهید حسن طهرانی مقدم دو تیم باریج اسانس کاشان و نوین کشاورز که به دلیل شکست در هفته نخست به ترتیب در برابر متین ورامین و کاله مازندان در انتهای جدول قرار دارند، به مصاف یکدیگر خواهند رفت. باریج اسانس این فرصت را دارد که با استفاده از امتیاز میزبانی به وضعیت خود در جدول بهبود بخشد.

برنامه کامل مسابقات هفته دوم لیگ برتر والیبال به قرار زیر است:
ساعت 15، تهران: سایپا – متین ورامین
ساعت 17، تهران: پیکان تهران – شهرداری تبریز
ساعت 17، کاشان: باریج اسانس – نوین کشاورز
ساعت 17، گنبد: بازرگانی جواهری – پیشگامان کویر
ساعت 17، آمل: کاله مازندران – شهرداری ارومیه
ساعت 17، بندرعباس: آلومینیوم المهدی – میزان خراسان رضوی  + نوشته شده در یکشنبه 30 مهر 1391 ساعت 10:51 ب.ظ توسط maede | نظرات()