تبلیغات
*LOL* - پیکان متوقف شد اما صدرنشین ماند

*LOL*

پیکان متوقف شد اما صدرنشین ماند

هفته هشتم رقابتهای لیگ برتر والیبال باشگاههای ایران با شکست پیکان تهران و پیروزی همه میزبانان به جز تبریز به پایان رسید.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، هفته هشتم از دور برگشت رقابتهای لیگ برتر والیبال امروز چهارشنبه 11 بهمن ماه در شهرهای مختلف برگزار شد که طی آن پیکان شکست خورد، شهرداری تبریز یک امتیاز از ارومیه گرفت و سایر مدعیان هم مقابل رقبای خود پیروز شدند.

در رقابتهای امروز و در ورامین حساس ترین بازی این هفته برگزار شد جایی که تیم های متین ورامین و پیکان تهران به مصاف هم رفتند و باز هم پیروزی از آن ورامینی ها بود. کارخانه که در بازی رفت هم شاهد پیروزی تیمش بود در این بازی با نتیجه 3 بر صفر پیروز شد تا نه تنها فرصت صعود زودهنگام را به پیکان ندهند بلکه خود را به این تیم نزدیک تر کنند. اکبری هم در این بازی هرچه زد به در بسته خورد تا در پایان تیمش اولین شکست دور برگشت را در کارنامه ثبت کند. حالا تهرانی ها باید برای کسب امتیاز در بازی های بعدی خود و مجوز صعود به پلی آف تلاش بیشتری کنند. به این ترتیب و با ثبت این نتیجه در جدول تیم پیکان با وجود شکست همچنان با 42 امتیاز صدرنشین ماند و تیم متین ورامین هم با 41 امتیاز در رده دوم و یک قدمی پیکان جای گرفت.

اما در کرج دیگر تیم مدعی این فصل یعنی سایپا مقابل میهمان خود پیشگامان کویر یزد پیروز شد تا همچنان به امتیاز آوری ادامه دهد. در این بازی کرجی ها با نتیجه 3 بر 1 میهمان خود را بدرقه کردند تا حتی تغییر سرمربی این تیم تاثیری در توقف شکست های این تیم نداشته باشد. این در حالی بود که تیم پیشگامان که قهرمان نیم فصل اول شده بود هفتمین باخت دور برگشت خود را تجربه کرد. با این شرایط سایپا با سه امتیاز این بازی 35 امتیازی شد و در رده چهارم ماند و پیشگامان هم با 30 امتیاز در رده هفتم جای گرفت.

در تبریز دو تیم شهرداری تبریز و ارومیه دیدار جذابی را برگزار کردند که در نهایت پیروزی از آن ارومیه ای ها بود. در این بازی زیبا که تیم های آذری مقابل یکدیگر قرار گرفتند شاگردان جورجوویچ با پیروزی 3 بر 2 توانستند دو امتیاز را از میزبان گرفته و در جایگاه پنجم قرار بگیرند. مساجدی که تیمش دو ست اول بازی را در میان ناباوری ارومیه از آن خود کرد در سه ست بعدی اگرچه بازی خوبی را ارائه داد اما نتوانست مقابل تجربه بازیکنان ارومیه نتیجه بگیرد و تنها با کسب یک امتیاز از این مسابقه قناعت کرد. به این ترتیب شهرداری ارومیه با 34 امتیاز در رده پنجم قرار گرفت، شهرداری تبریز هم 18 امتیازی شد و در مکان دهم جای گرفت تا شهرداری تبریز شانس حضور در پلی آف را از دست دهد.

اما در آمل تیم کاله مازندران در یک بازی حساس و دور از انتظار به سختی بر نماینده هرمزگان پیروز شد. کاله که برای قرار گرفتن در جمع مدعیان حضور در پلی آف می جنگد در این بازی با نتیجه 3 بر 2 بر آلومینیوم المهدی بندرعباس پیروز شد و توانست تنها دو امتیاز را از آن خود کند. شاگردان عطایی در این بازی مقابل انگیزه بالای جنوبی ها به سختی توانستند پیروزی را از آن خود کنند تا در نهایت این پیروزی هم با از دست دادن یک امتیاز همراه باشد. در این بین شاگردان دامغانی که نگاه همه را در این فصل به خود جلب کردند توانستند مقابل مدافع عنوان قهرمانی قدرتمندانه بازی کنند و آنها را تا مرز شکست پیش ببرند اما در نهایت موفق به کسب یک امتیاز از آمل شدند. با ثبت این نتایج تیم کاله مازندران با 37 امتیاز در رده سوم و تیم آلومینیوم هم با 23 امتیاز در رده نهم قرار گرفتند. اما آلومینیوم با این نتیجه شانس حضور در پلی آف لیگ برتر را از دست داد.

تیم باریج اسانس هم در کاشان از میزان مشهد پذیرایی کرد که توانست این تیم را با شکست بدرقه کند. شاگردان معدنی که چهار هفته پیاپی پیروز میدان بودند در این بازی توانستند روند پیروزی هایشان را ادامه دهند و پنجمین برد خود را کسب کنند. کاشانی ها که در بازی رفت مقابل این تیم شکست خورده بودند توانستند آن را جبران کنند و به این ترتیب 27 امتیازی شدند. اما میزان مشهد هم که دو هفته روی نوار پیروزی حرکت می کرد و از پیروزی هفته قبل مقابل کاله خوشحال بود نتوانست این شانس را مقابل کاشانی ها داشته باشد تا در نهایت بدون کسب امتیاز از این بازی به مشهد بازگردد. هم اکنون باریج اسانس در رده هشتم قرار دارد و میزان مشهد هم با 31 امتیاز در رده ششم جای گرفت.

در تهران هم تیم نوین کشاورز دیگر میزبان پیروز این هفته بود. در بازی امروز تیم نوین کشاورز از تیم انتهای جدولی بازرگانی جواهری گنبد میزبانی کرد که توانست این تیم را با نتیجه 3 بر 2 شکست دهد. این بازی اگرچه به سود تهرانی ها به پایان رسید اما نماینده گنبد توانست یک امتیاز را با خود ببرد و 6 امتیازی شود. شاگردان آرمات در تیم نوین کشاورز که پنجمین پیروزی این فصل خود را کسب کردند همچنان در رده یازدهم باقی ماندند. با کسب این نتیجه تیم جواهری گنبد در رده دوازدهم و نوین کشاورز هم در یک رده بالاتر با 16 امتیاز در رده یازدهم باقی ماندند. به این ترتیب این دو تیم از صعود به مرجله پلی آف بازماندند.
بدین ترتیب در سه هفته باقیمانده از دور برگشت این رقابت ها هشت تیم برتر جدول رده بندی برای حضور مرحله پلی آف رقابت می کنند و تیم های آلومینیوم المهدی ، شهرداری تبریز، نوین کشاورز و جواهری گنبد که امیدی برای صعود به پلی آف ندارند برای فرار از سقوط به لیگ دسته یک و قرار گرفتن در رده بالاتر رقابت خواهند کرد.
 
نتایج این مسابقات به شرح زیر است:
شهرداری تبریز 2 - 3 شهرداری ارومیه
(25-21 ، 26-24 ، 22-25 ، 17-25 ، 16-18)
 
متین ورامین 3 - صفر  پیکان تهران
(25-23، 25-21 ، 25-23)

سایپا البرز 3 - 1 پیشگامان کویر یزد
(25-17، 20-25، 25-23 ، 25-21)

نوین کشاورز 3 - 2 بازرگانی جواهری گنبد
(25-17 ، 20-25 ، 23-25 ، 26-24 ، 15-13)
 
باریج اسانس کاشان 3 - 1 میزان مشهد
(19-25 ، 31-29 ، 25-23، 25-21)
 
کاله مازندران 3 – 2 آلومینیوم المهدی بندرعباس
(25-22 26-24 ، 23-25 ، 23- 25، 19-17)+ نوشته شده در پنجشنبه 12 بهمن 1391 ساعت 02:12 ب.ظ توسط maede | نظرات()